Agregaty o mocy maksymalnej od 11,0 kVA do 102,0 kVA

 Wykonanie dużego zlecenia budowlanego oznacza, że każdy etap pracy, materiały, narzędzia, kadra oraz dostęp do źródła energii- są starannie zaplanowane. Terminowość to, w tym wypadku, podstawa do czynienia postępów w pracy. Na drodze do zrealizowania planu budowlanego, mogą stanąć jednak np. przerwy w dostawie prądu.

Agregaty prądotwórcze

Generatory prądu mogą być zasilane gazem lub benzyną. Gaz jako paliwo, jest odpowiednim wyborem w przypadku zastosowań na dużą skalę. W wielu gałęziach przemysłu (także m.in. budownictwie) używa się agregaty zasilane gazem, o dużej mocy maksymalnej. Agregaty na gaz to urządzenia wysokoprężne, które są przystosowane do stałej, długofalowej pracy. Zabezpieczenie placu budowy takim generatorem jest podstawowym krokiem dla zapewnienia efektywności działań.

Agregaty zasilane gazem- inne zalety

Urządzenia zasilające są zwykle dość drogie, lecz inwestycja ta zwraca się szybko, ponieważ materiały eksploatacyjne do nich są bardzo tanie. Z czasem agregaty  prądotwórcze zasilane gazem generują oszczędności, na jakie próżno byłoby liczyć w przypadku innych paliw. Kolejną zaletą jest stosunkowo małe zanieczyszczanie środowiska przez generatory gazowe. Wykorzystywana na identyczną skalę benzyna lub olej napędowy stanowiłyby dużo większe obciążenie dla atmosfery i przyrody. Generatory gazowe są powszechnie dostępne, a ich zakupu można dokonać nawet za pośrednictwem internetu. Strona internetowa www.akmel.eu to miejsce, gdzie można znaleźć wiele modeli agregatów zasilanych gazem i skontaktować się z firmą np. za pomocą specjalnego formularza.

Rekomendowane artykuły