Agregaty- zasilanie awaryjne

Nieprzewidywalna pogoda potrafi pokrzyżować wiele planów. Nierzadko w konsekwencji silnych opadów lub porywistych wiatrów dochodzi także do awarii sieci energetycznych.

Jak przetrwać awarię sieci energetycznej?

Ciągłość dostaw prądu ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu społeczeństwa. Przede wszystkim jest ona podstawą wydajnej i bezpiecznej pracy w wielu budynkach biurowych, edukacyjnych i państwowych instytucjach. Zasilanie awaryjne jest koniecznością, we wszystkich miejscach pracy i obiektach użytku publicznego. Wstrzymanie pracy spowodowane nagłą przerwą w dostawie prądu niesie szkody finansowe. W dodatku brak oświetlenia i sprawnie działających alarmów jest idealną okazją dla złodziei, którzy mogą łatwo obejść nieaktywne zabezpieczenia zasilane elektrycznie. Takie systemy w wielkich korporacjach, bankach i w miejscach przesyłu danych informatycznych zawsze są podłączone pod zasilanie awaryjne.

Agregaty prądotwórcze- zasilanie awaryjne

Agregaty prądotwórcze coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jest to spowodowane częstymi, gwałtownymi zakłóceniami w dostawach prądu, nawet na terenach aglomeracyjnych. Odcięte od dostaw prądu mogą być całe dzielnice, a miejskie życie zostaje wtedy sparaliżowane. Zabepieczeniem w tego typu przypadkach jest posiadanie zasilenia awaryjnego. To rozwiązanie pozwoli nam funkcjonować przez długi okres czasu, swobodnie komunikować się i pracować. Jest również doskonałym wsparciem w organizacji ważnych spotkań, imprez i przyjęć okolicznościowych. Ponadto agregaty prądotwórcze mogą okazać się niezbędne w czasie przeprowadzania prac remontowych z udziałem licznych elektronarzędzi.

Rekomendowane artykuły