Agregaty są używane do zasilania urządzeń, instalacji i obiektów o ograniczonym

dostępie do sieci elektrycznej. Ponadto wykorzystuje się je w miejscach, w których istotne znaczenie mają urządzenia wykorzystujące prąd. Mowa tu na przykład o szpitalach, placówkach edukacyjnych, obiektach wojskowych i urzędach. Generatory prądu są również wykorzystywane w rolnictwie.

Agregaty z drugiej ręki

Agregaty prądotwórcze są niezwykle trwałymi urządzeniami, dlatego wiele osób decyduje się na używane generatory. Zakup takiego sprzętu motywowany jest oszczędnością. Używane agregaty prądotwórcze możemy nabyć nawet za połowę jego pierwotnej ceny.

Bezpieczne zakupy używanych agregatów

Decydując się na zakup agregatu używanego, warto przestrzegać kilku zasad. Należy:

  • upewnić się, czy stan techniczny urządzenia jest satysfakcjonujący. Ocenę generatora można wykonać samodzielnie lub też skorzystać z pomocy specjalisty. W tym celu należy udać się do sprawdzonego serwisu,
  • uzyskać dokumentację techniczną, a także aktualną kartę gwarancyjną- jeśli takowa istnieje,
  • zadbać o bezpieczny transport.

Używane agregaty- gdzie znajdują zastosowanie?

Agregaty rolnicze działające w oparciu o napęd ciągnika- nie posiadają własnego silnika. Jest to ważny argument optujący za nabyciem używanego generatora. Zarówno nowe, jak i używane agregaty WOM są atrakcyjne cenowo, a ich eksploatacja w znaczący sposób redukuje koszty użytkowania urządzeń stosowanych w rolnictwie. Popularne jest odkupywanie agregatów o dużej mocy od instytucji, organizacji a także wojska.

Używane agregaty prądotwórcze przenośne są często wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Szczególnie przydatne są w okresach remontowych; umożliwiają jednoczesne działanie różnych urządzeń, a tym samym przyspieszają prace wykończeniowe. Ponadto, agregaty prądotwórcze są doskonałą alternatywą dla prądu sieciowego. Sprawdzają się zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Praca zdalna lub edukacja domowa wymaga ciągłości w pracy urządzeń elektronicznych, a także niezawodnego oświetlenia.

Rekomendowane artykuły