Akmel: rodzaje agregatów przenośnych

Agregaty przenośne są często spotykane, nie tylko jako wyposażenie firm remontowych, ale także zwykłych gospodarstw domowych. Szczególnie przydatne są wszędzie tam, gdzie często przeprowadza się remonty.

Agregaty prądotwórcze przenośne- zastosowania

Gdy użycie urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu na prąd może obciążyć znacznie domową sieć elektryczną, potrzebny jest agregat prądotwórczy. Najwygodniejszym rozwiązaniem w tym wypadku jest generator przenośny. Można przechowywać go w dowolnym, nadającym się do tego miejscu, a następnie przenieść tam, gdzie przeprowadzane są akurat prace. Agregaty przenośne mogą zasilić takie narzędzia jak np. wiertarki, piły, czy betoniarki. Małe i lekkie agregaty prądotwórcze mogą służyć także jako źródło prądu podczas wypraw na łono przyrody. Generatory takie stanowią wówczas gwarancję dostępu do energii w kryzysowych sytuacjach. Z tego powodu korzystają z nich często także ekipy ratunkowe. Akcje z ich udziałem przeprowadzane są w różnych miejscach. Niektóre z nich, mimo usytuowania w terenach zamieszkanych, nie gwarantują niezbędnego, łatwego dostępu do energii elektrycznej.

Podział przenośnych urządzeń prądotwórczych:

  • JEDNOFAZOWE,
  • TRÓJFAZOWE,
  • Z ROZRUCHEM RĘCZNYM,
  • Z ROZRUCHEM ELEKTRYCZNYM,
  • Z ELEKTRONICZNYM REGULATOREM NAPIĘCIA (AVR),
  • BEZ AVR

Zastosowanie konkretnego rodzaju konstrukcji zależy od tego, jakie zadanie ma pełnić agregat. Urządzenia jednofazowe, wyposażone w AVR używane są przeważnie do zasilania  niewielkich sprzętów domowych. W przypadku odbiorników takich jak niektóre piece i pompy zastosowanie znajdą jedynie generatory trójfazowe.

Sklep Akmel- agregaty prądotwórcze

Przenośne generatory prądu (poza prądnicą i silnikiem) mogą posiadać różne wyposażenie. Jeśli chcesz wybrać idealne urządzenie do swoich potrzeb, sprawdź ofertę i skontaktuj się z pracownikiem naszej firmy. Posiadamy wiele rodzajów agregatów przenośnych, a także przydatnych do nich- akcesoriów. Oferowany przez nas serwis; odpowiedni dobór pracowników pozwala nam udzielić dokładnych odpowiedzi na pytania klientów i rozwiązać każdy problem techniczny. Nasza firma służy swoim klientom nie tylko naprawą, ale też błyskawiczną konsultacją. Jest to możliwe dzięki specjalnej, uruchomionej przez nas infolinii, czynnej całą dobę.

Rekomendowane artykuły