Jednoczesne uruchomienie sprzętów, które wykazują relatywnie dużo zapotrzebowania na energię wiąże się z inwestycją w układ trójfazowy. Agregaty prądotwórcze trójfazowe są odpowiednim rozwiązaniem w momencie, gdy nie jesteśmy pewni, jakiej ilości energii potrzeba do zasilenia danych urządzeń.

Do sprawnego działania wielu urządzeń wymagany jest agregat prądotwórczy, który wytwarza więcej energii, niż jest na to zapotrzebowanie, dlatego ogromną popularnością wśród nabywców agregatów cieszą się właśnie agregaty trójfazowe. Tego typu agregaty prądotwórcze dostarczają energii za pomocą trzech, niezależnie działających przewodów.

  • Generatory jednofazowe– Nie nadają się do produkcji energii dla urządzeń, takich jak na przykład: niektóre pompy i elektronarzędzia. Są jednak często wykorzystywane do urządzeń RTV i AGD, które pozwalają na wykorzystanie określonej mocy generatora jednofazowego.
  • Generatory trójfazowe- Dobór agregatu prądotwórczego trójfazowego jest zależny od tego, jaki rodzaj mocy jest dobierany przez dane urządzenie. Jeśli dopasowanie odpowiedniego generatora sprawia kłopoty, warto skorzystać z porady specjalisty. Ważny w tym przypadku jest szybki serwis przeprowadzony przez wykwalifikowaną grupę.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Korzystając z agregatów prądotwórczych należy zadbać o ich cykliczny przegląd. Bezpiecznie korzystanie z nich umożliwi serwis. Większość nowoczesnych agregatów stacjonarnych to agregaty trójfazowe 400 V.

Wybierając trójfazowe urządzenie, zwróćmy uwagę na wiarygodność danego sprzedawcy. Z tych urządzeń korzystają nie tylko wielkie przedsiębiorstwa, domy, mieszkania, magazyny i biura, ale również straż pożarna, szpitale, wojsko. Współcześnie prądotwórcze agregaty trójfazowe są również wykorzystywane wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z masowym przepływem danych.

Po drugie: ciągły przepływ energii

Zagrożenie nagłego przerwania dostaw energii elektrycznej pociąga ze sobą szereg konsekwencji. Niezależny od zewnętrznych dostawców, ciągły przepływ energii przez agregaty prądotwórcze trójfazowe i sprawny serwis umożliwia między innymi:

  • niezakłócone działanie urządzeń elektrycznych w miejscach pracy,
  • terminowość wykonania zlecenia,
  • oszczędność czasu,
  • redukcję stresu pracowników każdego szczebla,
  • sprawne wykonanie robót drogowych i prac remontowych, niezależnie od pracy dostawców prądu
  • bezpieczeństwo na salach operacyjnych, w ambulatoriach i szpitalach.

Rekomendowane artykuły