Agregaty stały się nieodzownym elementem każdego gospodarstwa rolnego, firmy, magazynu a nawet, coraz częściej- budynków mieszkalnych. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz urządzeń; od małych, przenośnych agregatów po duże, niezwykle wydajne, przemieszczane za pomocą przyczepki.

Agregaty stacjonarne w placówkach medycznych

Od szpitali, przychodni po prywatne kliniki i instytucje zajmujące się zdrowiem publicznym mają na wyposażeniu agregaty stacjonarne. Zabezpieczają one, na przykład, sale operacyjne i zabiegowe, dzięki czemu możliwe jest ratowanie zdrowia i życia- nawet w przypadku poważnych awarii sieci energetycznych i katastrof, które wyrządzają szkody utrudniające płynne leczenie pacjentów. Agregaty stacjonarne znajdują się także w prywatnych placówkach, w których odbywają się np. zabiegi chirurgiczne.

Zastosowania militarne agregatów

W wyposażeniu jednostek wojskowych znajdują się stabilne agregaty, zarówno przenośne, jak i stacjonarne. Wykorzystywane tu są zwłaszcza urządzenia o napięciu min. 400 V. Generatory mają służyć zasilaniu jednostek, zwłaszcza, że potencjalnie mogą być one narażone na celowe odcięcie od zewnętrznych dostaw energii. Współcześnie niemal każda maszyna i pojazd wojskowy sterowany jest przy pomocy układów elektronicznych, więc w czasie ćwiczeń i konfliktów zbrojnych często użytkowane są agregaty przenośne.

W razie potrzeby zaprojektowania i wyprodukowania agregatów specjalnych, przeznaczonych do zasilenia urządzeń i pojazdów w trudnych sytuacjach, możliwe jest złożenie zamówienia na zrealizowanie indywidualnych agregatów przemysłowych.

Rekomendowane artykuły